»

Wrz 24

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

20 września odbył się na całym świecie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, czyli protest młodzieży przeciwko pogłębiającemu się kryzysowi klimatycznemu. Nasi uczniowie również przyłączyli się do tego protestu!

O godz. 12.00 uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum wraz z nauczycielami wyszli przed szkołę niosąc transparenty i plakaty nawołujące do dbania o ziemię. Odczytano „Manifest Klimatyczny”.

Młodzież oraz nauczyciele, pytani o cel akcji, jednogłośnie stwierdzili, że nadszedł czas, by działać, nie można dłużej być biernym i należy na wszelkie możliwe sposoby starać się podnosić świadomość dotyczącą ochrony środowiska. Protest spotkał się z dużym zainteresowaniem i sympatią przechodniów.

Za przygotowanie akcji odpowiedzialne były nauczycielki ZSO nr 1: pani Hanna Ziółkowska, pani Aleksandra Sprusińska, pani Alicja Józefiak oraz pani Anna Siwiec.

Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów i dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w wydarzenie, za pokazanie, że los świata nie jest nam obojętny.