«

»

Sty 28

Wymiana ze szkołą hiszpańską IES Salvador Madariaga w A Coruna 2019

W dniach 18.01-26.01.2019 uczniowie naszego liceum uczestniczyli już poraz drugi w wymianie ze szkołą hiszpańską IES Salvador Madariaga z A Coruna. W ciągu tego tygodnia brali udział w zajęciach szkolnych oraz w projekcie kulturowym, podczas którego mogli poznać lepiej kulturę i zwyczaje swoich hiszpańskich rówieśników. Nasi gospodarze przygotowali dla nas występy w różnych dziedzinach:  balet, śpiew szkolnego chóru oraz gry na skrzypcach i saksofonie. Odwiedziliśmy również port, urząd miejski oraz interaktywne  Muzeum Człowieka Casa del Hombre oraz naukowe Muzeum Muncit. Nasi uczniowie brali także udział w innych atrakcjach sportowych i kulturalnych przygotowanych przez hiszpańskie rodziny.
Gdy nadszedł czas pożegnania były chwile wzruszenia i łzy. Ciężko było rozstać się z nowymi hiszpańskimi przyjaciółmi. Na szczęście na wiosnę nasi koledzy i koleżanki odwiedzą naszą szkołę. Nie możemy się doczekać tego spotkania. Bardzo cieszymy się, że nasza współpraca z liceum IES Madariaga z A Coruna jest tak owocna i mogliśmy wspólnie wymieniać się doświadczeniami, poznawać kulturę obu krajów.

Organizatorzy: Ewelina Jońca-Perez i Aleksandra Bonino